Карта міста Дубно

Карта Рівненської області представлена шістнадцятьма районами. Місто Дубно (поштовий індекс 35600) обласного значення є центром одного з районів, який розміщений на південному заході області. Місто знаходиться на Волино-Подільській височині, на висоті 200 метрів над рівнем моря. Річка Іква, яка протікає через місто, є однією з найбільших рік на карті  Рівненської області.

Карта міста ДубнаСучасне Дубно карта показує із всіма в’їздами та виїздами з нього. Огинає місто (йде в його об’їзд) траса міжнародного значення «Київ-Чоп». Тож з неї можна в’їхати в місто з півночі вулицею Шевченка, а із заходу – вулицею Львівська.

З цієї траси є ще два в’їзди у районі мікрорайонів Вигнанки та Шибеної гори, щоправда, мають вони місцеве значення. Карта Дубна вказує, що через місто можна проїхати трасою Луцьк-Доманів прямо на Тернопіль, з цього ж напряму в’їхати у нього у мікрорайоні цукрового заводу. Ще один із в’їздів та виїздів з Дубна – вулиця Мирогощанська. Ця дорога веде не тільки в навколишні села Рачин, Мирогощу, Варковичі, а з’єднує Дубно з Острогом. Ця дорога була основною у княжі часи, якою мандрували Острозькі до своїх величних замків.

І якщо говорити про історичні часи, як не згадати карту Боплана. Дубно карта Боплана позначила понад 400 років тому, разом з іншими населеними пунктами Радзивилів, Броди, Хотин, Берестечко. Вона дещо незвична - північний напрямок на ній не вгорі, як це заведено в топографії, а внизу. Французький інженер Гійом Левассер де Боплан, перебуваючи в 1630 – 1648 роках на службі у польського уряду, керував будівництвом фортифікаційних споруд в Україні.