Місто Дубно

.. Опубліковано в Uncategorised.

Місто Дубно приваблює молодь не тільки з навколишніх сіл, а й з усієї Рівненщини та й сусідніх областей. Впродовж кількох десятиріч, більше як піввіку, вона їде сюди здобувати педагогічну чи медичну освіту. Дубенський медичний коледж та педагогічний коледж відомі в цілому рігіоні. УДубні працюють й інші профільні навчальні заклади.  Їх вихованці беруть активну участь у всіх загальноміських заходах, патронами як є Дубенська міська рада, Дубенська районна рада та Дубенська РДА. 

1390833779У 1998 році у тодішньому педагогічному училищі відбулася реорганізація у коледж Рівненського державного гуманітарного університету. За всю його історії фах педагога здобули більше десяти тисяч студентів. Нині після закінчення випускники зараховуються на третій курс університету без вступних іспитів.

У двох корпусах коледжу навчається більше півтисячі студентів. Освіту дають висококваліфіковані викладачі: кандидати наук, викладачі-методисти, старші викладачі. Усього у коледжі їх більше 80. 

У свій час цей навчальний заклад закінчив відомий в Україні літературознавець, академік НАН України Микола Жулинський. А ще тут навчався відомий письменник Олександр Ірванець.

Реогранізовано і медичне училище у Дубенський медичний коледж. Сюди приймають на навчання як після закінчення 11 класів, так і після 9, залежно яку спеціальність обирає абітурієнт. А навчаються тут майбутні фельдшери та акушери.
Кілька років тому до складу Дубенського медичного коледжу (вперше в Україні) було введено хоспіс, де студенти проходять практику, вчаться милосердю. 

Структурним підрозділом Рівненського Рівненського державного гуманітарного університету є у Дубні коледж культури і мистецтва, колишнє культурно-освітнє училище, що було засноване ще у 1945 році. За роки свого існування цей навчальний заклад підготував більше 12 тисяч фахівців. У свій час тут навчалися  народний  артист України, Лауреат Шевченківської премії Б.Шарварко, колишній головний режисер Палацу культури «Україна». Чимало випускників стали заслуженими артистами України,  а В.Чепелюк та О.Трофимчук, наприклад, народними.