ХТО ПОВИНЕН МИТИ СХОДИНКОВУ КЛІТКУ

.. Опубліковано в Благоустрій.

У минулому номері нашого тижневика була надрукована публікація під назвою «Все вже вирішено за нас?», в якій розповідалося про нові угоди, обов’язки ЖЕКів та підводні «рифи», які приховані у законодавстві. У читачів виникли певні запитання, які ми переадресовуємо начальнику управління ЖКГ Дубенської міської ради Іллі Ониську.

- Ілля Васильовичу, у примірниках угод, які надіслані мешканцям багатоповерхівок, прописані пункти – прибирання прибудинкової території та прибирання внутрішньобудинкових приміщень. Навколо будинку працівники ЖЕКу справді прибирають, проте коридори та сходинкові клітки мешканці миють самі, також самотужки прибирають підвали. Чистити горища ЖЕКи також відмовляються. Тобто, кошти нараховують, а роботи не виконуються?
- Існує загальнобудинковий об’єм робіт, який комунальне підприємство зобов’язане робити. Прибирання внутрішньосходинкових кліток та дезактивація горищ, дезінфекція підвальних приміщень – не входить до обов’язкового переліку, тобто цей пункт не обов’язковий до виконання.
Існує 32 пункти угоди, проте не всі ці пункти враховані і не за всі сплачується. Мешканці можуть відмовитися від того чи іншого пункту, чи, навпаки, добавити і сплачувати. У примірниках договорів був вказаний весь перелік робіт, які може виконувати «Житловик». Але до угоди ще є кошторис, який знаходиться в бухгалтерії, там вказано - за що саме із загального переліку сплачує той чи інший будинок.
Якщо мешканці побажають, щоб у них прибирали, наприклад, внутрішньосходинкові клітки, то ЖЕК повідомить вартість такої послуги, якщо сума влаштує – будь ласка, будуть прибирати.
Існує 5 додатків до угод, для кожного вони індивідуальні, громадяни, які побажають детальніше дізнатися про складову їхнього тарифу, можуть завітати в бухгалтерію і все вияснити.
- У попередні роки ЖЕКи без дозволу мешканців могли укласти угоди з різними компаніями чи політсилами стосовно оренди зовнішніх фасадів будинків для розміщення реклам, у тому числі і політичних (навіть не цікавлячись уподобаннями жильців, які можуть бути противниками партії, чия реклама розміщена на стіні їхнього помешкання), чи оренди покрівель, наприклад, для Інтернет-компаній, які псували дахи і, як наслідок, люди ремонтували їх власним коштом, подібні випадки були у нашому місті.
Утримання та капітальний ремонт приміщень покладено на мешканців, а розпоряджатися спільним майном «Житловик» і надалі зможе одноосібно?
- Ні, все змінилося, раніше покрівля та зовнішні стіни знаходилися у власності ЖЕКів. Але, відповідно до нового законодавства, тепер спільним майном можна буде розпоряджатися лише за згодою мешканців. Тобто, без їхнього дозволу більше нічого не робитимуть.
- Дякую за розмову.