ВІД ОПАДІВ ЕЛЕКТРОЩИТОВУ ПРИКРИЛИ ЛІНОЛЕУМОМ...

.. Опубліковано в Благоустрій.

У минулому номері ми згадували про ситуацію, яка склалася у першому під’їзді будинку № 11, який знаходиться на вулиці Сурмичі у Дубні. З аналогічною проблемою до редакції «Скрині» звернулися мешканці третього під’їзду цього ж будинку – у коридорі стіни та панелі облущені і обшарпані, стеля залита і покрита грибком, на п’ятому поверсі електрощитова прикрита від опадів вирізаним лінолеумом, стіна навколо неї також всіяна грибком, стояк весь іржавий, облущений, його вже давно потрібно замінити.

Під час опадів мешканці 5-го поверху підставляють миски та відра, бо зі стелі вода не просто тече, а ллється потоками. Електрощитова неодноразово «вибивала», від води дроти вже прогнили, аби хоча б трішки їх прикрити – вставили шматок лінолеуму, проте він лише частково захищає. Світло час від часу «вибиває», існує ризик, що електропроводка повністю згорить. Тоді мешканцям доведеться все замінити власним коштом, а це настільки дорого, що навряд чи зберуть необхідно суму. Також існує ризик, що під час чергового «замикання» згорить вся електротехніка, яка на той момент буде увімкнена. Її вартість ніхто не компенсує…
Навколо дверей до квартири № 40 – суцільний грибок. Господиня цього помешкання, Віра Володимирівна, розповіла нашому кореспонденту:
- Проблеми виникли понад десять років тому – зверталася і в ЖЕК, і до мера, приходили відписки, що зачекайте, зробимо, а потім, - що немає коштів і не можуть допомогти.
Власним коштом купували руберойд, ЖЕК перекрив покрівлю, після того 5 років мали спокій, не текло. А далі – знову почалося…
Під час опадів по квартирі просто ріки течуть – по всіх кімнатах, у вітальні, на кухні, скрізь. Ось, гляньте, вся покрівля, всі стіни вкриті грибком і ним доводиться постійно дихати. Всі двері набрякли, не зачиняються…
Начальник управління ЖКГ Дубенської міської ради Ілля Онисько прокоментував ситуацію:
- Це питання ми вже підняли на нараді, упродовж кількох днів комунальне підприємство «Житловик» має провести обстеження і доповісти на наступній нараді. Ми відреагуємо належним чином. Будемо реалізовувати програму, відповідно до якої 10 відсотків за проектну документацію та ремонтні роботи сплачують мешканці, а 90 відсотків – бюджет.
- Скільки часу потрібно для виготовлення проектної документації?
- Необхідно знайти проектну організацію, бажано місцеву, цим питанням повинен займатися ЖЕК. Спеціалісти проектної організації, ЖЕКу, можна ще й нашого спеціаліста залучити, приходять на об’єкт, все вимірюють, радяться, складають дефектний акт. На основі дефектного акту робиться кошторисна документація. Якщо вартість понад триста тисяч, то у Рівному необхідно провести експертизу.
- Перш, ніж розпочнуть виробляти документацію, необхідно провести збори мешканців?
- Так, це необхідно – 70 відсотків мешканців повинні дати згоду на проведення таких робіт. Має бути складено протокол, до якого додається перелік співвласників, підписи осіб, які підтримують цю ідею, адже вони мають взяти пайову участь. Не повинна виникнути ситуація, коли роботи розпочнуться, а хтось почне репетувати, що він заперечує і це йому не потрібно.
- Після виготовлення проектної документації, надіюсь, не доведеться надто довго чекати, аби ЖЕК розпочав виконувати роботи?
- Ні, не доведеться. Не виключено, що ЖЕК найматиме іншу організацію, яка виконає роботи.
- Це будуть додаткові витрати?
- Ні, вартість робіт не зміниться.
- Необхідно, щоб управління ЖКГ взяло під контроль, аби не затягувався початок робіт. А у процесі виконання - щоб працювали повноцінно, а не приїздили раз на тиждень, та й то лише на годину.
- Обіцяю взяти під контроль. Але й мешканці, які братимуть пайову участь, теж повинні уважно слідкувати за виконанням робіт…
Що ж, будемо надіятися, що справа найближчим часом зрушить з місця, посадовці виконають обіцянки, а мешканці не відмовляться взяти пайову участь.

Олена КУРІШКО.