В ІКВІ МАСОВО ГИНЕ РИБА

на . Опубліковано в Екологія

Про забруднення Ікви «Скриня» писала не раз. Влада трьох районів не може дійти спільної згоди та вирішити проблему. Втім, виявляється, не лише відсутність адекватних очисних споруд та викидів забруднюючих, токсичних речовин стали причиною масового мору риби на прикінці серпня. Про це та більше далі.

КРЕМЕНЕЦЬ І ДАЛІ ЗАБРУДНЮЄ ІКВУ

на . Опубліковано в Екологія

Забруднені води із Кременця Іква несе до Дубна і далі. Щоб вирішити цю екологічну проблему Дубенська районна державна адміністрація скерувала звернення щодо забруднення річки Іква до Державної екологічної інспекції в Тернопільській області.

У МІСЬКОГО ГОЛОВИ ПРОПАВ ІНТЕРЕС ДО ІНВЕСТОРІВ

на . Опубліковано в Екологія

Цю надію мешканцям міста подарували на сесії Дубенської міської ради. Нагадаємо, 21 січня у приміщенні Будинку дітей та молоді відбулися громадські обговорення з приводу будівництва ТЕС/ТЕЦ. В ході обговорення мешканці міста висловили категоричну заборону. На той час договір інвестори з міською радою на оренду землі під будівництво, що на вулиці Семидубській, вже уклали.

НЕДОВІДПОВІДІ НА ПИТАННЯ ПРО ТЕС ВІД ІНВЕСТОРА

на . Опубліковано в Екологія

Минула п’ятниця була гарячою для влади Дубна та району. І не лише тому, що тривали сесійні засідання, а й тому, що на депутатське запрошення і у РДА, і міську раду прибув співінвестор імовірного проекту побудови ТЕС у Дубні Андрій Чубатенко. Від часу його попереднього візиту питання та невдоволення лише нако­пичувалися. На ті, на які інвестор зміг відповісти, – відповів.

ІЗ СУХОСТОЄМ ГОРЯТЬ ЇЖАКИ, ЗАЙЧЕНЯТА, ПТАШИНІ ГНІЗДА

на . Опубліковано в Екологія

Із приходом погожих днів по­частішали випадки підпалу сухої трави навколо міста та поблизу сіл. Горіли поля біля Ікви, поблизу Тараканова, неподалік торфо­ви­ськ між Підлужжям та Кам'яни­цею. Активісти забили на сполох: окрім трави горять ще й гнізда птахів, живі тварини. Шкода завдається не тільки екосистемі, а й здоров'ю людей - почастішали випадки астматичних приступів, нарікання на головний біль тощо. Хто та навіщо шкодить природі?

ХТО ОТРУЮЄ ЗДОЛБУНІВЧАН?

на . Опубліковано в Екологія

На початку тижня поблизу Здовбиці Здолбунівського району трапився інцидент, що міг перерости в справжнє екологічне лихо: до ґрунту та води з цистерни на залізниці витекли надзвичайно токсичні хімікати. В той же час саме місто потерпало від напливу фекалій, що вирвалися з каналізації та потекли до людських помешкань. Екологи б’ють на сполох – лайно може потекти і до Рівного. Що ж трапилося насправді у наших сусідів та хто відповість за заподіяну шкоду?

МІСЬКІ ПОСАДОВЦІ ПОБУВАЛИ НА БІЛОРУСЬКІЙ ТЕЦ

на . Опубліковано в Екологія

Громадськість не на жарт стурбована перспективою побудови ТЕЦ на території міста. Саме тому варто зважити всі «за» і «проти», надати їй повну інформацію та врахувати думку людей стосовно перспективи таких змін. Тому йде мова про організацію громадського слухання. З приводу цього і відбулося засідання організаційного комітету щодо підготовки такого заходу.

ЧОМУ ПЛІСНЯВІЄ ХЛІБ?

на . Опубліковано в Екологія

До редакції «Скрині» часто звертаються дубенчани, нарікаючи на якість купленого хліба. Як доказ своїх слів, вони приносять буханці, з глевким м’якушем, чи «оброслі» жовтими, рожевими, синіми плямами. Кажуть, що з хлібом таке коїться через день чи два після покупки. Тож хвилює питання – чому так швидко пліснявіє хліб.