Пенсії та нові монети

.. Опубліковано в Економіка.

У грудні цього року на українців чекає декілька новацій – перегляд розміру пенсій, який відбувається майже постійно на початку зими, внесення змін до Державних будівельних норм, які, приміром, дозволять проєктувати кафе та бари на будь-якому поверсі житлового будинку (новобудов), заміна паперових купюр номіналом в 5 грн на металеві і ще дещо.

Підвищення прожиткового мінімуму

Згідно з ст. 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2019 рік» з 1 грудня набудуть чинності нові розміри прожиткових мінімумів:
- 1779 грн – для дітей віком до 6 років;
- 2218 грн – для дітей віком від 6 до 18 років;
- 2102 грн – для працездатних громадян;
- 1638 грн – для осіб, які втратили працездатність;
- 2027 грн – загальний показник.
Підвищать пенсії,
збільшать аліменти
Також Держбюджетом на поточний рік передбачено збільшення пенсій та аліментів. Перерахунок пенсій проводився у зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму.
З 1 грудня підвищать мінімальну пенсію. Вона становитиме 1638 грн. До цього часу виплачували 1564 грн. Максимальну пенсію підвищать з 15 640 до 16 380 грн.
Виплати з 1 грудня не перерахують постраждалим від Чорнобильської катастрофи та працюючим пенсіонерам. Отримати більше зможуть після звільнення.
Дітям війни додадуть 66,13 грн. Хто живе у гірських районах розмір пенсії підвищать на 20 відсотків. Українці, які зазнали політичних репресій і реабілітованим виплатять на 54 грн більше.
Крім того, в Україні з 1 грудня зросте максимальний розмір допомоги з безробіття - до 8408 гривень (4 прожиткові мінімуми).
Також збільшаться і різні соціальні виплати, наприклад, мінімальний розмір аліментів для дітей до шести років виросте - з 849,5 до 889,5 грн, а для дітей від шести до 18 років - з 1059 до 1109 грн.
Конвенція MLI
З початком зими також запрацює Конвенція MLI – це важливий крок для протидії розмиванню бази оподаткування та виведенню прибутку з-під оподаткування.
«Завдяки Конвенції, Україна зможе внести необхідні зміни до більшості міжнародних договорів про подвійне оподаткування між Україною та іншими державами. Це дозволить зменшити переміщення українського капіталу до юрисдикцій з низьким рівнем оподаткування з метою мінімізації податкових зобов’язань, що, в свою чергу, сприятиме збільшенню доходів бюджету», - пояснюють у Міністерстві фінансів України.

Зміни до ДБН

Окрім цього, з 1 грудня вступає в силу ряд змін, внесених в ДБН В.2.2-15:2019 «Житлові будинки. Основні положення». Серед основних:
- житлові будинки та вбудовані в них приміщення громадського призначення слід проєктувати класом енергоефективності не нижче «С» з урахуванням вимог ДБН В.2.6-31:2016 «Теплова ізоляція будівель»;
- дозволено проєктувати кухні-ніші в квартирах». У квартирах з 2-ма та більше кімнатами дозволено проєктувати кухні, невідокремлені від інших приміщень стінами – так звані кухні-ніші та кухні-вітальні. Раніше це дозволялося лише для однокімнатних квартир;
- дозволено розміщувати вбудовані і вбудовано-прибудовані приміщення громадського призначення: магазини, кафе, салони краси, відділення банків тощо на будь-яких поверхах житлових будинків. Раніше це дозволялося робити лише до 3-го поверху включно. Норма розповсюджується виключно на нове будівництво житлових будинків. Крім цього, обов’язковою вимогою розміщення такого вбудованого закладу є виділення його в окремий протипожежний відсік;
- дозволено не передбачати при проєктуванні у кожній квартирі пристрою для приєднання до радіомережі (радіоточки).

Вибори до ОТГ

У 96 об’єднаних територіальних громадах у грудні пройдуть перші місцеві вибори. Ще 23 ОТГ очікують рішення Центрвиборчкому про призначення на їх території перших місцевих виборів. 43 ОТГ утворилися з центрами у містах обласного значення. Загалом в Україні вже створено 1002 ОТГ. 24 райони в Україні повністю покриті ОТГ.

Результати сертифікації вчителів

6 грудня в кабінетах учасників буде розміщено інформацію про успішне проходження сертифікації у вигляді графічного зображення сертифіката.
У 44-х закладах стартував пілотний проєкт із впровадження дуальної освіти МОН
Сертифікат видається учасникам сертифікації, які за кожним із показників набрали кількість балів, що дорівнює або перевищує встановлену комісією граничну кількість балів.
Учителі, які успішно пройдуть сертифікацію, упродовж трьох років отримуватимуть щомісячну доплату в розмірі 20% посадового окладу.

Електронне посвідчення водія та техпаспорт

Також у грудні уряд планує провести презентацію та запустити новий сервіс для водіїв – посвідчення та технічний паспорт онлайн. Нові послуги мають представити в середині місяця.
Наявність електронних документів дозволить водіям не тримати з собою пластикові та паперові документи.
Нові монети замість
паперових грошей
Трішки згодом, 20 грудня, НБУ введе в обіг монету номіналом 5 гривень та оновлені банкноти номіналом 50 гривень.
«Національний банк України завершує перехід на оновлений банкнотно-монетний ряд гривні, який містить більш надійні та захищені від підробок банкноти, забезпечує зручність готівкових розрахунків та економію коштів для держави. З цією метою в обіг буде введено монети номіналом 5 та 10 гривень, які поступово замінять паперові банкноти», - повідомили в Нацбанку.
Водночас буде запроваджено оновлені банкноти номіналом 50 та 200 гривень з удосконаленою системою захисту, які за дизайном наслідують банкноти нового покоління гривні – номіналами 20, 100, 500 та 1000 гривень.

Встановлюють новорічні ялинки

По всіх містах країни встановлять новорічну ялинку.
Головну новорічну ялинку України традиційно розмістять на Софійській площі Києва, а відкриють на День святого Миколая 19 грудня. Цього разу її висота 30 метрів. Вартість іграшок та ілюмінацій - 2 мільйони 700 тисяч гривень.
Ялинку зберуть з гілок сосни і ялиці, які привезуть з Вінницької та Житомирської області, рубати велике дерево не будуть. Іграшок буде близько тисячі.
Вихідні у грудні
У грудні буде 21 робочий день. Вихідним буде Різдво 25 грудня, 30 і 31. Дні потрібно буде відпрацювати 21 і 28 грудня, постановив уряд. Новорічні канікули триватимуть із 29 грудня по 1 січня.
Таке рішення ще на пoчатку 2019 рoку ухвалив Кабмін, який рекoмендував підприємствам та устанoвам з 5-денним рoбoчим графікoм перенести 2 рoбoчих дні – з пoнеділка, 30 грудня, на субoту 21 грудня, і з вівтoрка, 31 грудня на субoту, 28 грудня. Перенесення пoв’язане зі святкoвим нерoбoчим днем 1 січня (Нoвий рік 2020), щo припадає на середу.
Спеціальний режим роботи банків у ці дні визначає Нацбанк України.
До речі, у січні 2020 року українці також матимуть 4 вихідних поспіль: 4, 5, 6 та 7 січня. При цьому 6 січня Кабмін пропонує відпрацювати 11 числа.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити