ДУБЕНЩИНА – ПРАБАТЬКІВЩИНА ПАВЛА ЧУБИНСЬКОГО

на . Опубліковано в Культура

29 листопада, о 10­ій годині ранку в залі засідань Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова розпочинає роботу Десятий з’їзд письменників України. Делегатом від Дубенщини на цей творчий форум обрана поетеса, прозаїк, публіцист, кіносценарист, відмінник освіти України, лауреат премій імені Валер’яна Поліщука, Грицька Чубая, премії­стипендії в галузі культури Сполучених Штатів Америки (штат Нью­Джерсі), перший номінант «Кришталевого жолудя» Любов ПШЕНИЧНА. Коли, напередодні від’їзду до Києва, ми її запитали, які злободенні питання планує вирішувати на з’їзді, то у відповідь почули: «Про належне, гідне вшанування нашого краянина Павла Чубинського…».

У МЛИНОВІ НЕ ПЕРЕВЕЛИСЯ КОЗАКИ

на . Опубліковано в Культура

«Козацькому роду нема переводу» - з такою назвою та, відповідно, під таким же гаслом у Млинові пройшов юнацький фестиваль на теренах Мли­нівського державного технолого-еко­номічного коледжу. Вихованці освіт­нього закладу не просто змагалися за честь своїх команд у різноманітних змаганнях, а й доводили, як люблять усе українське!

ГАЛЕРЕЯ КРАСИ І МУДРОСТІ!

на . Опубліковано в Культура

Є на світі два найкращі, найулюбленіші міста: Дубно і Львів. Не лише тому, що у першому я народився і живу, а в другому – навчаюся зараз. А тому, що тут пульсують глибокі джерела, тут на кожному кроці дихає історія, тут поєдналися минуле, сучасне, майбутнє.

«Нехай душа отвориться душі»

на . Опубліковано в Культура

У тронному залі Державного історико-культурного заповідника м. Дубна відбулося урочисте відкриття персональної виставки мистецьких робіт Миколи Тимчака, яка має неабиякий успіх у дубенчан і гостей, які шанують і люблять його творчість та поважають як особистість.
Тема виставки «Нехай душа отвориться душі» і її суть повністю відображається і розкривається у кожній представленій роботі. Задум автора дзеркально відображає сутність його душі та зміст його життя – творити для людей.

"І ГИЦЬ - ЖИВИЙ, І Я - НЕ ВМРУ..."

на . Опубліковано в Культура

Наближається ювілей поета, перекладача, дисидента Г. П. Чубая, чия терниста письменницька дорога почалася саме в нашому місті Дубні, де вже є вулиця його імені, де започатковувалася його іменна просвітянська премія, найпершими лауреатами якої стали Галина Квітка, Ігор Лозов’юк, Петро Вишневський (нині – обласна). Посмертно прийнятий до Спілки письменників України. Невдовзі у Дубні з’явиться йому меморіальна дошка.

У П’ЯТДЕСЯТ ЗНАЙШОВ У СОБІ ХУДОЖНИКА

на . Опубліковано в Культура

Вік - не привід озиратися назад і жалкувати про втрачені колись можливості чи невдалі спроби знайти себе. На прикладі однієї людини з Дубна можна з впевненістю сказати, що майже будь-якою справою займатися не пізно.
50-річний дубенчанин Микола Колцун розповів, що не так і давно він спробував себе у абсолютно новій для нього справі. Мабуть не існує прекраснішого відчуття, ніж коли ти починаєш робити щось нове і розумієш, що хочеш займатися цим аж до самої смерті. Він захопився малюванням.

ЗІРКИ ПОСИПАЛИСЯ НА ДУБЕНСЬКУ СЦЕНУ

на . Опубліковано в Культура

Вкотре в Дубні пройшов конкурс талантів, на якому «запалювали» діти. Співоча битва пройшла в дружній атмосфері, а конкуренція була виключно здоровою. Жюрі визначилося з найспівочішою пташкою Дубна, а юна зірка міста Влад Корженевський навіть вручив гран-прі тому, хто його покорив своїм вокалом.