УКРАЇНЦЯМ ДОЗВОЛИЛИ ПЕРЕСАДЖУВАТИ ОРГАНИ

на . Опубліковано в Медицина

Як у США, так і в сусідній Європі, заміна хворого органу на донорський давно не є чимось надзвичайним. У прогресивних країнах створено цілі бази тих, хто дав згоду на пересадку свого органу чи й кількох - донорів, та тих, кому потрібен «волонтерський» орган - реципієнт.

ПІСЛЯ ВІДВІДИН ДИТЯЧОЇ ПОЛІКЛІНІКИ ОБУРЕННЮ НЕМАЄ МЕЖ

на . Опубліковано в Медицина

Маленька картинка із життя медичної установи, пацієнтами якої є наші діти. Яке ж враження залишилося у дубенчанки, яка відвідала її зі своїм маленьким чадом? Про це вона розповіла «Скрині».
Приходжу у дитячу поліклініку. Запитую, коли приймає кардіолог, адже раніше лікар приймала лише по суботах за попереднім запи­сом.

ЯПОНІЯ ДАСТЬ МІСТУ 2 МЛН НА МЕДИЦИНУ

на . Опубліковано в Медицина

Міський голова Василь Антонюк та керівники меди­чних закладів міста взяли участь у підписанні гран­то­вої угоди у рамках програми “КУСАНОНЕ” від Посольства Японії в Україні з пред­став­никами Посольства, благо­дійних організацій на чолі з послом Японії в Україні Ші­гекі Сумі. Реалізовувати­меться угода протягом трьох місяців. Нею передбачає­ться отримання у 2018 році для закладів охорони здо­ров'я Дубна медичного обла­д­нання на суму 2,2 млн. грн.

ОСТАННІ ДНІ У ХОЛОДІ ТА БІДНОСТІ

на . Опубліковано в Медицина

У другу суботу жовтня світова спільнота відзначає День паліативної і хоспісної допомоги. З цієї нагоди ми поспілкувалися із Надією Венгрин, головою Рівненського осередку української ліги розвитку паліативної і хоспісної допомоги, директором Дубенського медичного коледжу. Пані Надія показала приміщення хоспісу та дозволила побачити, у яких умовах перебувають пацієнти. Можливо, все ж знайдуться небайдужі, які посприяють привести до ладу відділення.

ЧОГО ЧЕКАТИ У НОВОМУ ЕПІДСЕЗОНІ ТА ЯК РЯТУВАТИСЯ

на . Опубліковано в Медицина

З початком осені і холодів українці мусять мислити - як уберегтися від застуди та можливої епідемії грипу. У Міністерстві охорони здоров'я повідомили, що останнього варто чекати вже у жовтні. У цьому сезоні епідемія грипу в Україні буде представлена трьома штамами: «Мічиган», «Сінгапур» і «Колорадо». При цьому з двома останніми видами Україна зіткнеться вперше. Однак не все так страшно, бо за даними Рівненського обласного лабораторного центру станом на 17 жовтня на Рівненщині не зафіксували жодного випадку захворювання на грип. А тим часом у мережі аптек області надійшло два види вакцин від цього захворювання.

ЧИ ПОКАРАЮТЬ ВИННИХ У СМЕРТІ ЧОЛОВІКА

на . Опубліковано в Медицина

Кілька днів тому на зупинці «Автостанція», що у Дубні, помер 44-річний чоловік. Медики швидкої допомоги, які приїхали на місце подій, не встигли врятувати життя. Подібні випадки в країні бувають доволі часто. Аби не одне «але»: чоловік намагався дістатися маршрутками до поліклініки, в яку його відправили лікарі районної лікарні. Ситуацію з’ясовували наші журналісти.

ЧИ СПРАВДІ РАЙОННА ЛІКАРНЯ НЕ ОБСЛУГОВУВАТИМЕ МІСЬКИХ ЖИТЕЛІВ?

на . Опубліковано в Медицина

Дубенська ЦРЛ нині у скрутному становищі. Недофінансування – тема, яку не слід замовчувати. Та сьогодні наша розмова з головним лікарем районної лікарні Віталієм Табачуком про перспективи, можливості та плани.

КОЛИ ЛІКАР ХОТІВ БУТИ ЧЕСНИМ...

на . Опубліковано в Медицина

Вітчизняних медиків за кордоном вважають богами, здатними без нічого поставити пацієнта на ноги, та нікому не втямки, як саме доводиться виживати тим, хто щоденно витягує з лап смерті сотні людських життів. Яким же є життя лікаря без прикрас?