ЗА ВІТАННЯ «СЛАВА УКРАЇНІ!» ШКОЛЯР ВІДСТОЯВ У КУТКУ

.. Опубліковано в Наука.

За вітання «Слава Україні!» вчи­тель взяв учня за вухо і поставив у куток.
Інцидент, який трапився в одній зі шкіл Здолбунова тепер обго­во­рюють не лише школярі та осві­тяни. Нині подробиці з’ясовують у поліції. Ймовірно, що ця резонан­сна справа дійде і до суду. Адже учасники конфлікту налаштовані доволі радикально. І в кожного своє бачення подій.

Учні, котрі стали очевидцями, під­тверджують слова однокласника. А педагогічний колектив збирає підписи на підтримку педагога. Журналістам про подію стало відомо з мережі Інтернет. Бо після інциденту мама учня написала гнівний пост. Мовляв, за привітання «Слава Україні!» її сина учитель англій­ської покарав.
- Зайшов вчитель у клас і я замість "Добрий день!" сказав "Слава Україні!". Він мене взяв за вухо і потягнув аж до дошки. Поставив мене навпроти дошки, наче у куток. Так я простояв більшу час­тину уроку, - розповідає восьми­класник Іван Огородник.
Натомість вчитель запевняє, що зо­всім не пригадує, брав учня за вухо чи ні. Проте поставив його, наголошує, не у куток, а біля дошки, тому, що хлопець прийшов на заняття без книжки та без зошита.
- Я його поставив, дав книжку. І він стояв з книжкою читав. Все. З маячні зро­били скандал, - каже Роман Прилу­цький.
Слова учня підтверджують і його однокласники, кажуть, що вчитель поволік Івана, одразу після привітання. Натомість учителі вже збирають підписи на під­тримку свого колеги. За словами учи­тельки Тетяни Прилуцької – дружини вчителя англійської мови – ради свого колеги вони готові і на радикальні заходи. Підписи зібрали від учителів першої зміни. На черзі – вчителі другої зміни. А сам Роман Прилуцький начебто при­грозив розпочати голодування, якщо питання не вирішиться. Жінка перекона­на, що це травля, яка тягнеться ще з 2014 року.
- Ми обурені поведінкою мами. І на­далі ми будемо захищати Романа Кази­мировича, якщо це питання не виріши­ться, то будемо вживати радикальні заходи, - зазначає Тетяна Прилуцька.
З’ясувалося, що у 2014 році на вчи­теля було подання до СБУ. Зробили це, за словами Романа Прилуцького, «деякі вчителі та активісти».
- Мені інкримінували створення терористичної організації і підготовку терористичного акту. Це фактами не під­тверджено, але мене викликали до Служби безпеки України. Слідчий, який вів мою справу, з’ясував усе і сказав, що мені потрібно подавати до суду. А я в суд не подав. А тепер, через два роки, знову таке саме починається, - обурюється педагог.
Проте мама Івана Огородника запев­няє, що просто обурена тим, як учитель вчинив із її сином і ні якої травлі у ситуації не вбачає.
- Не повинні насилля чинити над ді­тьми. Вчитель до мене телефонував, ми з ним зустрілися, але ніяких вибачень не було. Він мені потім телефонував і сказав, може, я заберу заяву, - каже Іванна Огородник.
Інцидент вивчає і дирекція школи. Створили комісію, до якої увійшли заступник директора з виховної роботи, класний керівник, соціальний педагог і психолог і представник батьківського комітету цього класу.
Директорка Жанна Рудик розповідає, що у рамках цієї комісії планують опитати дітей, провести анкетування, відібрати пояснення у вчителя, аби мати якусь доказову базу вже до 2 листопада.
Тим часом Іванна Огородник напи­са­ла заяву і до поліції. У ній вона просить притягнути до відповідальності вчителя за те, що той принизив честь і гідність її сина.
- Оскільки подія має суспільний ре­зонанс, максимально в стислі терміни приймемо рішення вносити відомості до єдиного реєстру досудових розслідувань, чи проводити перевірку у порядку ЗУ "Про звернення громадян", - розповів нача­льник поліції Здолбунівського регіону Сергій Смаглюк.
У свою чергу учитель зазначив, що свою честь та гідність захищатиме через суд. А от учень Іван Огородник зауважує, що більше з учителем англійської мови вітатися словами «Слава Україні!» не буде.

Мілана МИЛЕЦЬКА.

Додати коментар


Захисний код
Оновити