ДЕПУТАТИ РОЗІЙШЛИСЯ З СЕСІЇ І НЕ ПОСВАРИЛИСЯ…

.. Опубліковано в Політика.

На черговому пленарному засіданні 52-ї сесії депутатів міської ради Дубна вирішили запросити військових до колонії, змінили бюджет міста на 2018-й рік та вирішували ті питання, які видкладалися на минулих сесіях. Як не дивно, та цього разу засідання пройшло без скандальних питань та «розбірок» між відомими людьми міста.

ПРОСЯТЬ ЗА ВІЙСЬКОВИХ

На сесію завітав Олександр Ко­вальчук, представник оперативного командування "Захід". Чоловік розповів, а декому і нагадав, про умови про­живання військових, зокрема військових із Дубна, які перебувають у 130-му батальйоні, на полігонах. Окремо було відмічено те, що досі не визначено місце постійної дислокації військової частини А1994. З огляду на це, чоловікам доводиться проживати у наметах увесь рік. Як розповів міський голова Василь Антонюк, попередньо в Дубні працювала спеціальна комісія, яка вирішила, що будівля та територія виховної колонії могла б гарно послугувати військо­вослужбовцям - приміщення не потребує жодних витрат на ремонт чи пере­об­ладнання, підключена до електромережі, газу, води, каналізації тощо. В при­міщенні колонії може розміститися близько тисячі чоловік, в тому числі і командування. Окремо є приміщення і для військової техніки. До того ж, як зазначив мер, у Смизі та Привільному розміщено полігон та аеродром, на яких солдати могли б проводити навчання. Саме ж Дубно має хороше географічне та військово-стратегічне положення. Тож, аби військовослужбовцям полегшити життя, депутати вирішили підтримати заздалегідь підготовлене звернення до Міністерства оборони та президента Петра Порошенка, у якому йшлося про прийняття колонії під опіку Міністерства та переведення військовослужбовців на проживання саме в Дубні.

ГРОШІ НА ПОЇЗДКУ В ГРУЗІЮ

Під час розгляду змін, які повинні були внести до бюджету міста, депутати окремо виділили час і на розгляд спів­фінансування поїздки дитячо-юнацького ансамблю "Україночка", який неодно­ра­зово з гідністю відстоював честь Дубна, до іншої країни.
Керівник колективу звернулася до депутатів із проханням підтримати ідею сплатити половину поїздки з бюджету міста до Грузії - усю суму осилити бать­кам самотужки не вдасться.
Дубенська "Україночка" виступала на різних фестивалях в Києві та Львові, де дітям вдалося виборювати призові місця. Саме там колектив примітили і пред­ставники грузинських міст. Наша та­лановита дітвора так сподобалася гру­зинам, що її запросили на один із фестивалів. Як запевнила керівник, поїздка для дітей організовується згідно з Законом: велетенський комфорта­бельний автобус на п'ятдесят місць, відповідна кількість супроводжуючих дорослих, наявність медика в дорозі, хороше харчування тощо. Всього поїде 29 діток та шестеро дорослих. Кожна дитина - вихованець ансамблю і тільки, тобто нікого чужого. Більше того, згідно з планом, маршрут пролягатиме через Румунію, Болгарію, Туреччину, аби оминути російську територію. Тож, таким чином, дітям не вистачає 150 тисяч, по які й пришла керівник на сесію. Депутати вирішили, що втрачати шанс похва­литися своїм містом ще й за кордоном не варто. Про "Україночку" невдовзі почують ще й на Батьківщині чурчхели, лезгинки та Саакашвілі.

ЗВІТ ДИРЕКТОРА РИНКУ НЕ ПРИЙНЯЛИ

"На доріжку" викликали керівника КП "Ринок", адже, питання порушення правил торгівлі відкрите вже не перший рік. Як зазначили депутати, неприй­нятним є те, що люди продають на вулицях Млинівській та Сурмичі м'ясо-молочну продукцію, таким чином на­ражаючи покупців на небезпеку. Згідно з нормами, уся продукція повинна подавати максимум інформації для споживача. Відповідно, отримати дані про товар "з рук" неможливо. Більше того, насторожують і антисанітарні умови торгівлі на вулиці - пил, бактерії тощо потрапляють на сир чи м'ясо. До того ж, як йдеться в новому Законі про торгівлю м'ясною продукцією, збут м'яса може відбуватися лише за умови забою тварини на сертифікованій бійні, тож наявність продавців-стихійників це вже порушення Закону. Працівники ДК «Ринок» повинні були б докласти мак­симум зусиль, аби вигадати шляхи розв'язання проблеми стихійної торгівлі - чи це система штрафів, чи заохочення до продажу в павільйонах тощо. Втім, як заявив директор підприємства - усі питання до лабораторії, що працює на території ринку, адже саме лаборанти видають дозвіл на торгівлю.
До незадоволення роботою ринку долучилося і те, що КП "Ринок" заявив про надто малу суму річного доходу. Зі слів того ж таки директора, в минулому році отримано 80 тисяч чистого доходу, втім, як слушно зазначила одна з депутатів, головний бухгалтер у звіті подавав ціни на оренду, які в сумарності повинні були б висвітлити зовсім іншу, в кілька разів вищу цифру доходу. Обурення з'явилося не дарма, адже дубенський ринок - єдиний в області, що залишив за собою статус комунального, тобто такий, що мав би приносити якомога більший дохід до казни міста. Тож наразі прийняти звіт директора щодо роботи КП "Ринок" депутати відмови­лися, надавши мож­ливість хоча б част­ково виправити си­туацію - розібратися з незаконною тор­гівлею на асфальті, по можливості розігнати продавців-сти­хійників з тротуару на вул.Сурмичі, створити можливість для селян про­давати сільськогосподарську продукцію з прилавків законно, змінити ситуацію з парковкою автомобілів.
Вже в червні директора чекатимуть з новим звітом, а восени депутати збираються повернутися до цього пи­тання.

ДЕ НАВЧАТИМУТЬСЯ ДІТИ З ВАДАМИ?

Згідно з відповідним наказом обласної адміністрації на території міста повинно бути створено інклюзивно-ресурсний центр, тобто такий собі своєрідний корпус, в якому зможуть займатися та отримувати освіту ті дітки, які мають вади зору, слуху, розумового розвитку тощо. Звичайно, що таке місце необхідне для дубенських діток, адже на сьогодні зареєстровано понад півтисячі маленьких дубенчан, які в силу фізичних даних не можуть реалізувати своє право на отримання освіти.
Вже 16-го травня на обласній сесії депутати повинні надати 184 тисячі для Дубна, аби була змога відкрити такий центр наприкінці літа 2018-го року. Вадим Нетреба, начальник відділу освіти, пояснив:
- У центрі працюватиме сім чоловік - олігофренолог, дефектолог, психолог... Всього в Дубні нараховується 205 діток з психофізичними вадами розвитку, 13 діток з вадами зору та 6 із слуховими проблемами. 26 діток можуть себе обслуговувати і 5 позбавлені такої можливості, 115 юних дубенчан мають вади мовлення, 38 відстають у розумовому розвитку, 26 - діти-аутисти.
Для них невипадково було обрано шосту школу для створення центру. Приміщення цієї будівлі, зі слів Нетреби, якнайкраще підходить - має вільні приміщення на першому поверсі, можливість добудови пандусу тощо. Проте, чи створиться центр на базі шостої школи залишилося не вирішеним. Депутати прийняли рішення про прий­няття статуту центру, який відноситиме­ться до юрисдикції відділу освіти та фінансуватиметься з державного бюд­жету, аби мати можливість отримати кошти на купівлю потрібного обладнання від обласної ради, але залишили питання про адресу центру відкритим до червня.

А ЗЕМЛІ У МІСТІ МЕНШАЄ

Серед питань, що ставилися на голосування, було й питання виділення грошової допомоги тим, хто її потребує. Це хворі, постраждалі від пожеж...
Серед тих, кому потрібна допомога і Артем Яблонський. Хлопець воював на Сході України та отримав тяжке пора­нення, яке ледь не коштувало юнакові життя. Більше половини року рідні змагаються за здоров'я Артема. На сесії депутати вирішили збільшити суму виплати для військового.
Розглянули й безліч питань щодо приватних земельних наділів, в тому числі й виділення землі для учасників бойових дій. Виявилося, що з'явилася тенденція у дубенчан по кілька разів реєструватися на чергу, робити вико­піювання в різних фірмах тощо, чим люди лише дарма витрачають власні гроші та створюють плутанину в роботі земельної комісії міської ради. Тим не менше, питання земельних наділів є одним із найболючіших. Адже, окрім атовців, ніхто не скасував право багатодітних матерів на отримання наділу, ветеранів Афганістану, учасників ліквідації наслідків в Чорнобилі тощо. Як спрогнозували депутати, зовсім скоро може трапитися таке, що вільної землі просто не за­лишиться і це призведе до справжнісінь­кого земельного колапсу.

Аліна ДУБОВСЬКА.

Додати коментар


Захисний код
Оновити