ЗА ЩО НА СЕСІЇ НАЙБІЛЬШЕ СПЕРЕЧАЛИСЯ

.. Опубліковано в Політика.

У п’ятницю відбулася сесії Дубенської міської ради. Засідання не виправдало надій активістів щодо гучного перебігу, втім, без суперечок цього разу не обійшлося.

НАЙДОВШЕ ВНОСИЛИ ЗМІНИ ДО БЮДЖЕТУ

Розглядати проект рішення щодо зміни бюджетного плану на 2018-й рік розпочали ще мину­лого разу. Проте, тоді з'явилося багато питань, тож розгляд бюд­жету міста перенесли. Депутати ставилися до цього питання при­скіпливо, тож кожен пункт обго­ворювали детально та ретельно. В результаті усі запропоновані комісією пункти було затверджено. Таким чином знайшлися кошти на капітальний ремонт приміщення відділу справ дітей та молоді, на організацію інклюзивного центру - 180,5 тисяч гривень, збіль­шення видатків на культурні за­ходи - 19 тисяч піде на орга­ні­зацію зустрічі національного президентського оркестру на святкуванні 25-річчя військової частини. Збільшили видатки на допомогу постраждалим внаслідок пожеж та виплати стартапу для них, підтримку військово­служ­бовців тощо. Окремо варто зау­важити, що для освітянської ниви надійшла субвенція на проект "Нова школа", згідно з яким до початку навчального року дове­деться витрати 261 тисячу гривень на дидактичні матеріали, 385 тисяч гривень на умеблю­вання шкільних кабінетів, 72 тисячі - на комп'ютерну техніку. Проте місто отримало свою частку співфінансування - 312,5 тисяч гривень. Як зауважив один з обранців, ця сума є початковою та згодом буде помножена втричі, аби дотриматися кожної букви Закону. Більшість затверджених видатків стали можливими за рахунок скорочення витрат на капітальний ремонт доріг у місті та "вирваними" з резервного фонду. Однак, стан доріг від таких "утисків" не постраждає, запевнив міський голова. За його словами, з Києва для Дубна надійшло 3,6 мільйонів гривень на покращення стану доріг, тож можна урізати раніше встановлені суми. Проте, в плачевному стані залишився резервний фонд, адже залишкові кошти після розподілу фінансів смішні - всього три тисячі гри­вень.

ЗНОВУ НАЗРІВАЄ БІЛОХАЛАТНИЙ СКАНДАЛ

Попередньо було підготовлене звернення депутатів міської ради Дубна до депутатів районної ради. У цьому зверненні говорилося про стурбованість ситуацією, що склалася у фінансуванні мережі закладів охорони здоров'я в районі та місті. У тексті звер­нення йшлося про три установи, які фінансуються міськрадою - центр первинної медико-сані­тарної допомоги, пологовий бу­динок та стоматологічна по­лік­лініка. Як запевнялося в звер­ненні, згідно з аудитною перевір­кою, впродовж із 2015-го до січня 2018-го у вищеперерахо­ваних закладах надавалися послуги мешканцям сіл району на зага­льну суму 38 мільйонів 622,1 тисячі гривень. У той же час за­значалося, що послуги містя­нам надаються і в ЦРЛ, яка ви­трати­ла на дубенчан 39 мільйонів 51,5 тисяч гривень. Тож депутати, не зрозуміло, просять чи вима­гають, передбачити субвенції оплати послуг шляхом укладання дого­вору між двома сторонами.
Міськрада стверджує, що через юридичну реєстрацію ЦРЛ не за фактичною адресою, бюджет міста за цей час недоотримав ПДФО - 4 мільйони 623,5 тисяч гривень. ЦРЛ фактично знахо­диться в місті, а податок сплачу­єть­ся в бюджет району. Таким чином, міська рада вимагає укласти договір співпраці між міською радою і районною радою, надати міжбюджетний трансфер, передати ті районні заклади, які знаходяться на території міста у власність міста - за фактичним знаходженням платників податків. Район звинуватили, втім не вперше, у заборгованості перед міською радою. Аналогічно звинувачують у районній раді міську владу. Тож, не виключено, що в результаті ця наболіла те­ма розгориться новим скандалом.

"ЖИТЛОВИК" ВОЮЄ З "МОРОЗЕНКОМ"

Доволі бурно обговорювалося питання передачі будинку №2 на вулиці Морозенко з балансу КП "Житловик" на баланс ОСББ "Мо­розенко". Виявилося, що люди мають заборгованість перед КП "Житловик". Проте, представники жильців будинку запевнили - всі гроші сплачують в ОСББ, який існує протягом п'яти років. Власне, морозенківці заявили: спільними зусиллями затратили на ремонт будинку, його утри­мання набагато більше, ніж за­боргували перед "Житловиком". Навіть пообіцяли, що звернуться до суду щодо сплати боргів "Жит­ловику", бо КП "Житловик" не на­давав обіцяних послуг - ні необ­хідних ремонтів, ні двірника, який би вчасно прибирав тощо. Окремо говорили про одне з приміщень кафе поряд, яке знаходиться в оренді громадської організації "Доброчин". Жителі будинку, що переходить в ОСББ, стверджують – приміщення незаконно пе­редали в суборенду одній з ре­лігійних громад. Мовляв, замість дітей з обмеженими фізичними можливостями, які мали б корис­туватися ним, тепер там моля­ться.
Це приміщення - власність громади міста, а не ОСББ, а в суборенду його дали для "Естер" - благодійного фонду для дітей, який для тих же дітей і проводить різноманітні заходи. Суборендар оплачує всі комунальні потреби, а договір суборенди оформлено згідно з чинним законодавством. Орендарів не включили до ОСББ, тому орендодавці й не питали згоди у жильців.
Жителі будинку запропонували КП "Житловик" звернутись до суду щодо стягнення боргу, впевнені, що судовий процес виграють. Розгляд питання нагадував спі­льне перекидання звинувачен­нями. Тож депутати вирішили пе­ренести розгляд питання на іншу сесію.

ТРОЯНДИ, ГАЗОНОКОСИЛКИ ТА ЗЕМЕЛЬНІ ДІЛЯНКИ

Депутати міської ради затвер­дили план розвитку середовища для людей з обмеженими фізич­ними можливостями, план со­ціального захисту учасників АТО та ООС, виділення коштів для надання матеріальної допомоги, на розвиток благоустрою нав­чальних закладів. Домовилися й про купівлю розміточної машини та машини-газонокосилки. Го­ворили-хвалилися передачею матеріальних цінностей, тобто троянд. Прозвучало, що було висаджено 654 трояндових кущів в цьому році, з яких 460 штук купило місто за 18,5 тисяч гри­вень.
Окремо розглянули питання припинення оренди ділянки за адресою вул. Семидубська, 105, де перебувало ТОВ "Склоресурс". Цю ділянку вирішили продати, попередньо встановивши їй ціну. Серед решти питань переважали прохання про надання земельних ділянок в оренду або в приватну власність, та про скасування орендних договорів.

Аліна ДУБОВСЬКА.

Додати коментар


Захисний код
Оновити