ЗІРКА ДУБНА МОЖЕ СТАТИ ЗІРКОЮ ПОЛІТИКИ

.. Опубліковано в Політика.

Цього тижня відбулася масштабна та надзвичайно важлива в освітньому житті подія для нашої області – створення Національної дитячої ради Рівненської області при Уповноваженому Президента України з прав дитини та проведення Установчих зборів. До її складу увійшли лідери учнівського самоврядування Рівненщини. Презентував Раду у Рівному Уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба. А головою ради став співак та шоумен, дубенська зірка - Влад Корженевський.


ДИТЯЧА РАДА ПО-ДОРОСЛОМУ

23-24 листопада цього року в Рівному зібралася Рада. Втім, вона відрізняється від засідань міської ради чи будь-якої іншої тим, що її членами є діти. Це лише єдина різниця, адже питання, які вирішують діти не менш важливі та можуть змінити хід історії.
Як було сказано вище, Рада працювала упродовж двох днів. У п’ятницю, 23 листопада, усі заходи проводились у Рівненській обласній державній адміністрації: урочисте відкриття, перше засідання, тренінги, підсумкове засідання. Наступний день лідери учнівського самоврядування і водночас члени Національної дитячої ради в Рівненській області провели в стінах Національного університету «Острозька академія». Екскурсія академією, підземеллями самої будівлі, територією, відвідини старовинної бібліотеки, де зібрано цілу колекцію «стародруків», і знову продовження роботи Ради. Мабуть, не випадково затвердження плану діяльності новоствореного органу відбулося у Залі вченої ради «Острозької академії». Приємно, що серед проектів, представлених до обговорення і затвердження, соціально-освітній проект «Обмін школами», автором якого є Дубенська рада школярів, увійшов до плану роботи Національної дитячої ради і буде реалізовуватись на рівні області.
Рівненщина є піонером-першопрохідцем, адже наша область стала першою областю, де створили Національну дитячу раду, метою створення та діяльності якої є забезпечення участі дітей та молоді у реформах, які відбуваються в країні, залучення їх до активної участі у житті суспільства, забезпечення умов для самореалізації. Почуття та очікування переповнювали всіх учасників заходу, адже не щодня маєш можливість поспілкуватись з високопоставленими людьми, представниками влади, висловити своє бачення щодо налагодження тісної співпраці та взаємодії дитячого самоврядного органу з органами влади на рівні держави, області, міста.

ГОЛОВОЮ РАДИ СТАВ ДУБЕНЧАНИН

Дубенщині та й багатьом іншим районам Влад Корженевський відомий як зірка дитячого шоубізу, адже його звикли бачити в амплуа співака та шоумена. Втім, ніхто й не здогадувався, що Влад має ще й хороші організаційно-політичні здібності. Саме завдяки цьому, хлопчина став головою Рівненської Обласної ради Старшокласників.
- Владе, що ж саме відбулося на Національній Дитячій Раді?
- Це були Перші установчі збори «Національна Дитяча Рада Західного регіону», на яких були присутніми 20 представників з різних районів. Якщо коротко, то ми оголошували резолюцію, тобто склад зборів (рішення або постанову про склад Національної Дитячої Ради напрямки роботи і т.д.), обговорювали проекти тощо. Ділилися знаннями, пропозиціями, ідеями.
- Є якісь цікаві проекти?
- Ми вже ухвалили кілька проектів, серед яких два родом з Дубна. Перший - це «Обмін школами», другий - «Лідер року». Щоправда, «Лідер» ще в розробці за моїм авторством. І є ще третій, який буде готовим дещо пізніше і стане сюрпризом для нашого міста, а пізніше й для всієї області. Щодо обміну, то для початку апробуємо проект в межах міста, а згодом підемо і на обмін школярами між містами в області, пізніше і на міжобласний рівень. Аби кого на обмін посилати не будуть, лише кращих лідерів своїх ЗНЗ. Це, фактично, так званий обмін досвідом. Обмін необхідний для розвитку гнучких навичок дітей, адаптації до нового кола, до навчання в інших школах.
- Як можна стати членом Ради іншим дітям?
- Національна дитяча рада складається виключно з представників міст, районів, ОТГ. Але ці представники в обов’язковому порядку повинні займати керівну посаду в своєму місті, районі чи ОТГ. Тобто, голови місцевих рад. Тож, аби потрапити в Раду, потрібно бути активістом – брати участь не просто в житті своєї школи, а намагатися досягти чогось більшого, зробити більше для суспільства, розвивати майбутнє. Цього разу були представники лише нашої області, але на наступні збори будуть і з інших областей
- Ти - голова Рівненської обласної ради старшокласників. Як ти ним став? Тебе призначали?
- Ні, головою стають тільки через голосування. Всі посади обирають діти молодшого рангу. Наприклад: я висунув свою кандидатуру на голову міста серед дітей. Але разом з тим я повинен провести передвиборчу програму - розказати про себе, подати проект, і т.д. Все, як у дорослих. Власне, я не тільки голова РОРС, а й вдруге голова Дубенської міської ради старшокласників. Цього року в березні я увійшов до першого складу НДР України, а ось в листопаді почала діяти НДР Західного регіону, на яку я їхав як голова Дубенської міської ради «Лідер». Важливо сказати, що у нас все по-серйозному. Є свої посвідчення, за втрату яких можна, навіть, «вилетіти» з Ради.
- То скільки ж в тебе тих посад?
- Щонайменше шість: голова Дубенської міської ради старшокласників «Лідер», голова РІвненскої обласної ради старшокласників «Імпульс», член Всеукраїнської ради старшокласників, член Національної Дитячої Ради Західного Регіону (до якої на наступних зборах буде включено вісім областей), член Національної дитячої ради України. Остання Рада - найвищий дорадчий орган влади України при Уповноваженому Президента України з прав дитини - Миколи Кулеби.
- Владе, у тебе є своя команда, яка допомагає працювати?
- Так, у мене дуже крута команда лідерів! Кожен - щирий, сильний, амбітний. Кожен хоче і, я б сказав, вже змінює життя нашого міста і держави сьогодні.
- Що плануєш в майбутньому?
- Я планую не зупинятися, а разом з моїми поплічниками, справжніми лідерами, втілювати в реальність міські, обласні та всеукраїнські проекти.
- Які саме навички, чи, можливо, настрої ти отримав на засіданні НДР?
- Це, безперечно, нові навички роботи з людьми, проектною документацією, цікаві ідеї та проекти, і, якщо чесно, то натхнення щось робити. Я почерпнув масу нової позитивної енергії після зборів. Познайомився з багатьма достойними людьми і дітьми. І навіть зараз я ще знаходжуся на куражі - хочеться щось робити - змінювати, скористатися тією силою, владою, яку нам надали, і зробити максимально багато корисного.
З таких талановитих дітей вже за кілька років виростуть досвідчені та грамотні в політичному плані дорослі. Дай Боже, аби ніщо не зупинило розвиток такої цілеспрямованої молоді, а її кола нехай лише розростаються! За цими дітьми - наше майбутнє! Тож, цілком може бути, що досвіду, отриманого на НДР Владу Корженевському вистачить, аби потім стати мудрим та хорошим політиком, який внесе свою лепту для позитивних змін в державі!

Аліна ДУБОВСЬКА.

Додати коментар


Захисний код
Оновити