БІЛЯ КЛЮКІВ ЗНАЙШЛИ СОЛДАТА

на . Опубліковано в Війна

Про сумну знахідку на Дубенщині розповіла на своїй сторінці в мережі Фейсбук поліцейська Оксана Юрченко. Втім, як виявилося, подробиці події мають значно більше коріння, ніж банальна випадковість. Про це дізнавалася і наш кореспондент.

НА ПОЛІГОНІ НЕ ГИНУТЬ ВІД КУЛЬ, А ТОПЛЯТЬСЯ Й ГОРЯТЬНА ПОЛІГОНІ НЕ ГИНУТЬ ВІД КУЛЬ, А ТОПЛЯТЬСЯ Й ГОРЯТЬ

на . Опубліковано в Війна

Умови перебування на війні, звичайно, не райські. На те вона і війна. Та те, про що ми розкажемо Вам сьогодні, змусить волосся ставати дибки. Мови про смертельні поранення не буде. Не буде розповідей про свист куль над головами та вибухів мін. Ми розкажемо Вам про те, як живеться військовим на полігонах. І це - сурова реальність сьогодення.

ГОРІЛКА ЗАБРАЛА БАТЬКА НА МІСЯЦЬ

на . Опубліковано в Війна

Майже три тижні сім’я зниклого військовослужбовця розшукувала чоловіка повсюду. Знайшли побитого, в синцях та з гулями, наче після бойових дій. Та причиною такого стану стала не жертовність перед Батьківщиною, а любов до оковитої.

СВЯТА У ХОЛОДНІЙ І ЦВІЛІЙ КІМНАТЦІ

на . Опубліковано в Війна

Учасник Майдану та доброволець АТО В’ячеслав Тимощук нині важко хворіє. Далися взнаки безсонні ночі в палатках, життя під кулями, в постійній небезпеці. Та новорічно-різдвяні свята доводиться зустрічати далеко не в комфортних умовах. І хоча тут не чути пострілів, не падають поряд мертві побратими, але майже прикутого до ліжка чоловіка доймає холод, а стіни помешкання, куди повернувся з війни, вкриває цвіль.

ПЕКЛО ДОНЕЦЬКОГО АЕРОПОРТУ

на . Опубліковано в Війна

АД-242 - саме так назвали те пекло, в якому «кіборги» провели майже рік. АД - аеропорт Донецька, 242 - стільки днів обороняли важливий стратегічний об’єкт, без жодної допомоги ззовні. Ворог назвав їх, наших військових, кіборгами. За нелюдську стійкість, витривалість та жагу до життя. Сьогодні подвиг «кіборгів» оспівується в віршах, описується в книгах, знімаються фільми. Цими днями в Дубенському замку проходить виставка картин, на яких оживає жахіття з Донецького летовища...

ЇЛИ СТРИБУНЦІВ ТА ВЛАСНОРУЧ МАЙСТРУВАЛИ ЗБРОЮ

на . Опубліковано в Війна

«Хто побував на війні одного разу, той залишиться воїном назавжди.» Саме так говорить про своїх побратимів друг «Пепс». Він не вважає себе особливим, не акцентує уваги на своєму перебуванні на війні. Однак, те, що розповідає - вражаюче!

ДОБРОВОЛЕЦЬ РОЗПОВІВ ПРО ЖИТТЯ НА ВІЙНІ ТА ПІСЛЯ НЕЇ

на . Опубліковано в Війна

Баталії навколо офіційного визнання добровольців точилися більше року. Втім, бажаний результат на обласному рівні все ж отриманий. Серед тих, кому в День Добровольця, який Україна відзначає 14-го березня, вручили посвідчення учасника бойових дій, і наші земляки - дубенчани та жителі району, хлопці з Радивилова, Млинівщини: друг «Ляшко», друг «Явір», друг «Бен-Ладен», друг «Свят» , друг «Князь», друг «Кабан», друг «Жук», друг «Пепс», друг «Фокс», друг «Баян», друг «Кіндер», друг «Живчик», друг «Захар». Всі вони пішли на війну не заради визнання чи отримання особливих заслуг, але кожен став особливою гордістю нашого краю. Бо кожен - герой!
Наш кореспондент зустрівся із одним із них - «Фоксом». Складалося враження, що так назвали за руду чуприну. Молодий чоловік у військовій формі розповів, як жилося до війни, під час та після.

КУТЯ НА ФРОНТІ

на . Опубліковано в Війна

І знову капелани Дубенщини побували на Сході. Адже Різдво хочуть відчути і наші бійці. Навіть серед свисту куль. Отож настоятелі храму села Кам’яниця та дубенського Свято Миколаївського собору зробили свято серед війни.
Разом з громадою священнослужителі зібрали повен автомобіль з причіпом гостинців на Схід.

ЇХ ТАК ДОВГО ЧЕКАЛИ З ВІЙНИ

на . Опубліковано в Війна

Напередодні Нового року відбувся перший за останні два роки найбільший обмін заручників. На підконтрольну Україні територію повернулися 73 заручники, натомість українські перемовники передали так званим «ДНР» та «ЛНР» 233 людини, хоча спочатку домовлялися про обмін у форматі 74 на 306.