ЧОМУ ВІЙСЬКОВІ МАСОВО РОЗБІГАЮТЬСЯ?

на . Опубліковано в Життя

За кілька місяців розпочнеться передвиборна кампанія – спочатку відбудуться президентські вибори, а слідом за ними – і парламентські. На телеканалах все частіше з’являються «балакучі голови», що вихваляють себе і свою партію та критикують опонентів. Комусь подобається опозиція, іншим – провладна більшість, задля того, аби справити враження на певний електорат «слуги народу» і конфліктувати між собою можуть, і навіть злегка почубитися, а після «шоу» разом сідають в буфеті Верховної ради, їдять ікру, попивають віскі та задоволено обговорюють, що вийшли непогані кадри, «лузери» купилися і партійні бонзи будуть задоволені.

ЯК ХВОРІ НА ГЕПАТИТ С ПОТРАПЛЯЮТЬ ДО ВІЙСЬКА

на . Опубліковано в Життя

Владні мужі полюбляють виголошувати з високих трибун про те, що українську армію вдалося «підняти», ледь не заново створити, забезпечити всім необхідним, мовляв, практично наближаємося до стандартів НАТО. Чи так це насправді?

ПОЧЕРГОВО МОЛИТИСЯ НЕ ХОЧУТЬ

на . Опубліковано в Життя

Релігійні протистояння між прихильниками Української православної церкви, що перебуває в єдності з Московським патріархатом, та УПЦ Київського Патріархату на Рівненщині за чотири роки втихли, але не припинилися. Попри те, що перекривати дороги, засідання за круглими столами значно зменшилися кількісно, якісно на ситуацію практично не вплинули. Зрештою і намагання Рівненської державної адміністрації припинити чвари на законодавчому рівні гучно тріскають по швах.

«ЗАТЕ В КАЗАРМІ Є ПАРКЕТ…»

на . Опубліковано в Життя

Посадовці неодноразово розповідають, буцімто дбають про армію, забезпечують всім необхідним. Насправді у військових частинах солдат-контрактників годують лише раз або двічі на добу в будні дні, у вихідні взагалі не харчують. В казармах та в гуртожитках, що знаходяться на території частини, можна проживати безплатно, а гуртожитки за межами частин – платні.

ЯК ШТРАФУВАТИМУТЬ ЗА ПЕРЕВИЩЕННЯ ШВИДКОСТІ

на . Опубліковано в Життя

З 8 жовтня на дороги повертаються лазерні прилади системи TruCAM, якими поліцейські мірятимуть швидкість автівок. За даними ЗМІ, на всю Україну їх виділено – 25, два з яких використовують у столиці. Скільки приладів на Рівненщині, патрульні не розповідають, кажуть, на цьому етапі – достатньо. Адже поки що ці прилади повинні фіксувати швидкість на найбільш небезпечних ділянках. А у Рівненській області подібних чимало.

ЧОМУ МОБІЛІЗОВАНИМ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯМ НЕ ВРАХОВУЮТЬ СТРАХОВИЙ СТАЖ?

на . Опубліковано в Життя

Кілька місяців тому по­чула від військовослужбовця з Хмельниччини про те, що мобілізованим та контракт­никам, які служили в ЗСУ до червня 2016 року, не вра­хо­вано страховий стаж, якщо вони, окрім служби, парале­льно не були працевлаш­товані і за них ще хтось, окрім військової частини, не сплачував податок до Пен­сійного фонду. Мовляв, зна­йомий йшов на пенсію, а стаж не врахували, мотиву­вавши це тим, що, відпові­дно до нової Пенсійної ре­фор­ми, трудовий стаж замі­нили на страховий, навіть юрист не зміг нічим допо­могти. Тобто, якби нардепи не прийняли новий Пен­сійний кодекс, то період служби врахували б, а мі­сяці, проведені в АТО, йшли б як один до трьох. А так, дякуючи «турботі» провлад­них небожителів, – нічого. Чесно кажучи, я відразу не повірила. Як таке можливе?