ЗОЛОТИЙ ВІК МУДРОСТІ

.. Опубліковано в Життя.

Ховається за обрій серпень, останній літній місяць, що незабаром зустрінеться з багрянцем золотої осені. Пломеніють жоржини, наливаються соком червоні кетяги калини, пахне чорнобривцями, стиглими грушами та яблуками. Високе синяве небо вабить, дарує захоплення, сили і натхнення, а вночі спалахує серпневим зорепадом. Ця пора року подарувала нам чимало видатних людей, серед них Марія Заньковецька, Левко Лук’яненко, Квітка Цісик та інші.

У такий же благодатний час побачив світ Микола Михайлович Черепок – директор ЗОШ І – ІІІ ступенів № 3 м. Дубна з 2000 року. Це добре відома і ша­нована у місті людина. Упродовж 18 років він керує загальноосвітнім навчальним закладом. За бага­торічну плідну працю на освітянській ниві нагород­жений знаками «Відмінник освіти України», «Відмінник ЦО СРСР», Почесними грамотами МОН України, грамотами обласного відділу освіти, міськво, Ду­бенської міської ради та міської ради профспілки, міськрайонної ветеранської організації та іншими нагородами. У різні роки отримав дві медалі: медаль до 65-ї річниці з Дня Перемоги та медаль «Почесний ветеран України». Нагороджений Почесною гра­мотою Рівненського обласного фонду «Любіть Україну», грамотою Рівненської Єпархії УПЦ КП). За активну діяльність у 2008 році отримав «Кришталевий жолудь» у номінації «Серце віддаю дітям».
Черепок Микола Михайлович – здібний органі­затор та педагог, який є справжнім генератором ідей. За його ініціативи започатковано ряд заходів і добрих справ у школі, які гідно були оцінені батьками, учителями, учнями. Під керівництвом директора школи розроблено засади навчально-виховної діяльності закладу, змодельовано інноваційні форми організації навчально-виховного процесу. Це образ лідера-реформатора, зразок мудрості і далекоглядності для молодого покоління, учнів та вчителів.
У чому ж полягає успіх управлінської діяльності Миколи Михайловича? Насамперед, він зумовлений умінням спілкуватися з людьми, його харизма­тичним характером, здатністю бути прикладом для наслідування як у поведінці, так і у роботі, умінням залучати до співпраці батьківський та учнівський колективи, громадськість, планувати та виконувати, балансувати між власною точкою зору та думкою колективу.
Сьогодні Микола Михайлович заслужено приймає слова привітання і подяки від родини, друзів, колег, учнівського та батьківського колективів, гро­мадськості у зв’язку із ювілеєм.

В.І.Кушнірук, учитель української мови та лі­тератури:
- Не кожна людина може стати керівником, досягнути того, щоб його поважали, прислухалися до його думки і були готові йти за ним. Микола Михайлович володіє усіма цими якостями успішного керівника. Його слова не суперечать справам, а чесність і порядність мають першочергове значення. Завжди енергійний, активний і цілеспрямований.

Т.М. Регрут, учитель української мови та літе­ратури, секретар педагогічної ради школи:
- Доля благословила Миколу Михайловича великою щедрістю душі, яка сяє і примножується з роками золотом мудрості, таланту і відданості освітянській справі. Я хочу відзначити ділові якості директора нашої школи. Для нього вчасне і правильне ведення шкільної документації – це свята справа. Наша школа пройшла не одну складну перевірку, та жодних суттєвих зауважень щодо ведення педрад ми не отримували. Директор виносить на розгляд педагогічного колективу актуальні питання, зокрема й для нашої школи, обирає інноваційні форми проведення педрад. Рішення, винесені педагогічним колективом, завжди обґрунтовані, конкретні та виважені, викликані вимогами сьогодення.

Н.О. Скокова Н. О. член батьківського комітету школи:
- Микола Михайлович – капітан великого ко­рабля під назвою «Школа». Це людина, яка вміє толерантно вирішити будь-яку проблему, вправно маневрувати серед життєвих штормів. Він надійний і вірний партнер, з яким можна пливти за течією і проти неї і справедливо ділити знайдені скарби. Хочу відзначити, що директор завжди упевнений в успіхах свого навчального закладу, який, за його ж словами, неможливий без активної ролі в ньому батьків. Батьківська рада у нашій школі є активним учас­ником батьківських конференцій, загальношкільних заходів. При батьківському комітеті створено громадську організацію «Батьківський фонд». Співпраця батьків, адміністрації школи та педагогів дозволила реалізувати два Європейські гранди спільно з Європейським Союзом та Програмою розвитку ООН. У 2016 році у школі проведено капітальний ремонт спортивного залу. Кошторисна вартість його становила 1 мільйон 17 тисяч грн. У 2017 році реалізовано Гранд по проведенню енергозберігаючих технологій шляхом заміни вікон та дверей на металопластикові. Кошторисна вартість цього проекту становила 184 тисячі грн. Також було виготовлено проектну кошторисну документацію загальною вартістю 70 тисяч грн на заміну покрівлі та облаштування фасаду школи, реконструкцію спортивного майданчика. За усім цим стоїть клопітка та важка праця директора школи, якому завдячує батьківський комітет за його турботу про наших дітей.

Т.С. Демчук, член батьківської шкільної ради:
- Я поважаю Миколу Михайловича за його толерантність та щирість. Без усякої гордині він спілкується з батьками та нашими дітьми, пи­шається успіхами своїх випускників. Чимало літ він віддав праці у стінах ЗОШ І – ІІІ ступенів № 3. Це людина з добрим і щирим серцем, сталими прин­ципами та поглядами на життя, шанована у місті. Чудовий педагог, мудрий наставник, володіє про­фесійною культурою. Він цінує у людях про­фе­сіоналізм, чесність і відповідальність, тому підібрав висококваліфікований колектив. Із стін цієї школи вийшли у різні роки видатні постаті: спортсмени, інженери, учителі, лікарі, доктори наук та ін. Він завжди з гордістю говорить про успіхи свого навчального закладу, є хорошим психологом дитячих душ. Будучи на посаді директора школи, він відчуває себе відповідальним за кожного учня, за його глибокі знання, які відкривають шлях у майбутнє нашим дітям. Тому й тягнеться до нього учнівська молодь.

О.А. Костюк, голова батьківського комітету 8-А класу:
- Наша сім’я поважає Миколу Михайловича за чесність, порядність, компетентність та виваженість у своїх рішеннях. Він веде до успіху учнівський та педагогічний колективи, прокладає їм шлях до творчості, дбає про комфортні умови для праці, навчання та відпочинку. Приємно, що директор наполегливий у своїх діях, шукає шляхи досягнення поставленої мети. Постійно удосконалюється в мистецтві управління навчальним закладом, впроваджує сучасні інноваційні технології. Його люблять діти, поважають батьки. Він ніколи не чекає подяки за свою значну працю, просто і скромно виконує покладені на нього обов’язки керівника навчального закладу.

Андрій Лопащук, випускник школи 2013 року:
- Навчаючись у третій школі, я здобув глибокі знання з предметів шкільного циклу, які допомогли мені отримати гідну вищу освіту, стати на самостійну стежку у житті. Я поважаю Миколу Михайловича за високий професіоналізм, чуйність і повагу до людей, наполегливість у досягненні поставленої мети. Хочу зазначити також, що не кожен керівник здатен потиснути руку у школі звичайному учневі, а Микола Михайлович неодноразово це робив і, сподіваюсь, робить це і надалі. Він є зразком для молоді у бажанні працювати і творити.

П.В. Регрут, випускник школи 2009 року, викладач української мови та літератури Дубенського пе­дагогічного коледжу РДГУ:
- Микола Михайлович Черепок став для мене зразком мужності і стійкості, мудрості і педаго­гічного такту, терпіння і розуміння. Під його керівництвом та завдяки великій праці педагогічного колективу я мав можливість здобувати вищу освіту в РДГУ, Київському державному університеті ім. Б. Грінченка, Одеському національному університеті ім. І. І. Мечникова. Захистив дисертацію та здобув науковий ступінь кандидата філологічних наук. Нині теж працюю з молоддю, навчаю майбутніх педагогів, прагну, щоб вони були гідними представниками української еліти. А все починалось з третьої школи, яку я закінчив.

Тетяна Бондаренко, учениця 11 класу, президент шкільної республіки «Рекорд»:
- Наш Микола Михайлович упевнено керує великою освітянською справою, завжди приймає виважені рішення, співпрацює з учнівською шкільною радою, допомагає у вирішенні актуальних шкільних проблем, дбає про дозвілля школярів. Він ніколи не ставить під сумнів свою бездоганну репутацію, будує успішні плани і вдало їх реалізовує. Саме тому мені і моїм однокласникам комфортно навчатися у нашій школі, займатися громадською діяльністю, адже наші учителі стали для нас справжніми друзями.
Доля Миколи Михайловича Черепка – наче вишитий рушник, на якому барвистими нитками переплелись доброта і любов до людей.

Додати коментар


Захисний код
Оновити