ПОЧЕРГОВО МОЛИТИСЯ НЕ ХОЧУТЬ

.. Опубліковано в Життя.

Релігійні протистояння між прихильниками Української православної церкви, що перебуває в єдності з Московським патріархатом, та УПЦ Київського Патріархату на Рівненщині за чотири роки втихли, але не припинилися. Попри те, що перекривати дороги, засідання за круглими столами значно зменшилися кількісно, якісно на ситуацію практично не вплинули. Зрештою і намагання Рівненської державної адміністрації припинити чвари на законодавчому рівні гучно тріскають по швах.


Гощанський район чи не єдиний, звідки громади УПЦ Київського патріархату, звернулася до Рівненської облдержадміністрації з проханням запровадити почергові богослужіння, щоб прихожани обох парафій могли ходити до церкви. Втім, в УПЦ — проти такої ідеї і кажуть, що в одному храмі служити зі священиками УПЦ КП не будуть.
Поки парафіяни сперечалися, 13 червня голова Рів­ненської облдержадміністрації видав розпорядження про почерговість богослужінь у сільському храмі. Відповідно до документів, місцева РДА мала б домовитися із представ­никами обох церков і налагодити почерговий графік бо­гослужінь. Проте цього так і не сталося.
Тепер громада Свято-Покровської парафії УПЦ Москов­ського патріархату судиться із Рівненською ОДА і просить визнати протиправним і скасувати розпорядження обласної державної адміністрації про почергові богослужіння. За словами представника позивача – Української православної церкви (Московського патріархату) Іллі Іванченка, роз­порядження голови Рівненської обласної державної адмі­ністрації порушує закон:
- Розпорядження в частині передачі культової споруди в почергове користування двом релігійним громадам видане з порушенням вимог Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації». Порушує права та охоронні законом інтереси позивача, як належного користувача культової споруди.
Договір на користування єдиним у селі храмом уклали обласний відділ у справах будівництва та архітектури і церковна рада села Мнишин ще у 1988 році. Представники московського патріархату переконують, що саме вони є правонаступниками тієї церковної ради. Проте, ніяких підтверджуючих документів цьому не мають. Представник обласної ради Олександр Ганов позов називає взагалі безпідставним і необгрунтованим. Розповідає, роз­порядження видали, після того як у березні до обласної державної адміністрації звернулися представники УПЦ Київського Патріархату села Мнишин. І попросили забезпечити їхній громаді богослужіння в храмі.
- Статтею 17 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» передбачено, що культові будівлі і майно, які є дер­жавною власністю може передаватися двом або більше релігійним громадам за їхньої згоди, - розповідає Олександр Ганов.
Відповідно до цього обласна державна адміністрація і видала відповідне розпорядження.
- Розпорядження видали, щоб влада на місцях разом з ре­лігійними громадами визначилася щодо того, як буде проходити вказане почергове богослужіння. На даний час згоди не дійшли. Це організаційне розпорядження і в разі, якщо релігійні організації не дійдуть згоди, обласна державна організація в подальшому прийме розпорядження про почергове богослужіння культовою спорудою.
- Цю культову споруду передали релігійній громаді у постійне користування. І рахуємо, що необхідності у порядку користування ще за якоюсь громадою немає. Тому що ми - належні корис­тувачі. А оскільки громада УПЦ КП є новоутворена, то вона жодним чином не має жодного відношення до культової споруди, - апелює представник УПЦ (МП) Ілля Іванченко.
Після заслухання доводів сторін, суд прийняв рішення відкласти справу, щоб детальніше з’ясувати обставини справи.
Щодо представників громади УПЦ КП села Мнишин, яка є третьою стороною у цій справі, то на суд вони не з'явилися.

Мілана МИЛЕЦЬКА.

Додати коментар


Захисний код
Оновити