ЯК ШТРАФУВАТИМУТЬ ЗА ПЕРЕВИЩЕННЯ ШВИДКОСТІ

.. Опубліковано в Життя.

З 8 жовтня на дороги повертаються лазерні прилади системи TruCAM, якими поліцейські мірятимуть швидкість автівок. За даними ЗМІ, на всю Україну їх виділено – 25, два з яких використовують у столиці. Скільки приладів на Рівненщині, патрульні не розповідають, кажуть, на цьому етапі – достатньо. Адже поки що ці прилади повинні фіксувати швидкість на найбільш небезпечних ділянках. А у Рівненській області подібних чимало.

Як розповів заступник начальника управління патрульної поліції Рівненщини Андріан Горбачевський, кілька днів патрульні працюватимуть у превентивному режимі, тобто водіїв-порушників лише попереджуватимуть. Виписувати штрафи розпочнуть наприкінці тижня.
- Близько 75% водіїв із загального пасажиропотоку на дорогах області порушують швидкісний режим. У населених пунктах дозволяють їхати собі зі швидкістю понад 100 кілометрів за годину, - поділився заступник першими враженнями про роботу із новим приладом.
До слова, прилади системи TruCAM виготовлені американською компанією. Закупили їх давно – кілька років тому – проте, тільки тепер вони пройшли сертифікацію. У патрульній поліції Рівненщини розповідають, що всі полісмени пройшли навчання щодо використання пристрою.
- У TruCAM неможливо втручатися, там діє система шифрування. Відео можна зчитувати зі спеціальної програми. Система автоматично за допомогою підключення до Інтернету визначатиме час та дату роботи приладу. Патрульні вписуватимуть лише свої дані, локацію, де вимірюватимуть швидкість, та номер жетона, - запевнив Андріан Горбачовський.
Про те, що швидкість руху фіксується, водіїв буде попереджати відповідний знак. На дорогах області їх є чимало. Проте, за словами заступника начальника, на якій відстані від знаку стоятимуть патрульні – не розповідатимуть.
- У межах дії знаку. Зрештою, екіпажі із приладами TruCAM впродовж несення служби будуть змінювати місце розташування. Бо ж не секрет, що водії часто попереджають один-одного про розміщення автомобіля патрульних на дорогах області. Запевняємо, що за кущами стояти не будемо, - додав Горбачевський.
TruCam починає фіксувати швидкість автомобіля ще за 1,2 км. Похибка приладу – до 2 км/год.
Зрозуміло, що тим водіям, які їхатимуть швидше, наприклад 71-72 км/год у населених пунктах, штрафів виписувати не будемо, - каже Горбачевський.
- З’ясувалося, що не всі водії знають швидкісні норми. Були такі, котрі запевняли нас, що в населених пунктах можна їхати зі швидкістю 80 кілометрів на годину. Хочу нагадати, що відповідно до чинного законодавства, допустима швидкість руху у населених пунктах 50 км/год. Штраф накладають на тих водіїв, які порушують допустимий режим на 20 км/год. Розмір штрафу на сьогодні – 255 грн, якщо порушення швидкості – на понад 50 км/год, то штраф зростає до 510 грн.
Зараз патрульні почали контролювати основні траси області: Київ-Чоп, Рівне-Луцьк-Устилуг, Городище-Рівне-Старокостянтинів та Київ-Ковель. Кажуть, поки в найбільш аварійних місцях серед них і село Птича Дубенського району. В подальшому проситимуть додаткові прилади задля підвищення рівня контролю. У патрульній поліції розповідають, що найбільше аварій стається саме через перевищення швидкості. Часто такі ДТП мають летальні наслідки.
Щодо водіїв, то більшість схвально ставиться до нововведення.
- Немає різниці автоматично чи не автоматично. Будуть платити штрафи – то буде ефект. Водіям просто треба знати свої права і не боятися у випадку зловживань звертатися до суду, - сказав водій Анатолій.
За словами Андріана Горбачевського водії, які будуть не згідні зі складеними на них протоколами, могтимуть протягом 10 днів їх оскаржити. А якщо затримаються з оплатою штрафу, будуть платити більше.
До слова, основна відмінність TruCAM від "Візиру" в тому, що він використовує не радіохвилю, а світловий промінь – лазер, який дозволяє зафіксувати перевищення швидкості конкретного автомобіля в потоці транспорту на відстані, що перевищує 1 кілометр.

Мілана МИЛЕЦЬКА.

Додати коментар


Захисний код
Оновити