ДУБЕНЧАНИНА ВБИВ СТОВП

.. Опубліковано в Життя.

Цей тиждень не обійшовся без трагедії. Чоловік загинув від падіння стовпа. Про це повідомляє дубенський відділок поліції.

У вівторок між п’ятою та шостою годинами вечора до поліції надійшло повідомлення, що на території Дубно ДЕД впав бетонний стовп, який слугував підпорою лінії електропередачі. Внаслідок цього постраждав 39­річний дубенчанин, який в той час перебував поруч.
Чоловік, як пізніше виявилося, був працівником Дубно ДЕД. Травми, отримані внаслідок падіння електричного стовпа, не сумісні з життям. На місці трагедії працює слідчо­оперативна група, яка повинна встановити причину падіння стовпа.
­ Цей стовп належить Дубно ДЕД, тож і відповідати повинні ті, хто його обслуговують, ­ розповів начальник Дубенського РЕМу, Анатолій Манзюк. ­ Потрібно вияснити причину його падіння, бо просто так жодний бетонний стовп не впаде. Його пітримуватимуть навіть дроти. Тож, це дивний випадок. Усі стовпи мають своїх власників ­ частину обслуговує РЕМ, частину Дубноводоканал, частину військові і т.д. Та, якщо десь по місту хтось помітить стовпа в аварійному стані, то потрібно написати заяву до РЕМу, і ту опору ми відразу замінимо.
Отримати коментар від керівництва ДЕДу, на жаль, не вдалося.
Втім, зважаючи на «пізанський» стан електричних опор в Дубні та неодноразові скарги на можливість падіння стовпів, цей випадок ­ очікуваний. На жаль, постраждала людина. Проте випадки падіння стовпів і в інших містах непоодинокі. За останній час стовпи та дерева падали на людей, на автомобілі та будинки. Як же діяти, якщо стовп впав на, скажімо, припаркований автомобіль чи хату, та наніс таким чином матеріальної шкоди? Нижче ми наведемо низку порад від юриста, аби захистити себе та отримати відшкодування за заподіяну шкоду. Ці поради стосуються не лише стовпів, а й дерев, елементів дахів, парканів, огорож тощо.
Якщо стовп чи дерево впало під час руху автомобіля, це прирівнюється до ДТП, тому слід викликати ДАІ. Якщо ж стовп впав на припаркований автомобіль, подія буде класифікуватися як псування майна, і слід викликати поліцію.
Якщо утворилися завали або є загроза життю людей, не зайвим буде оповістити ДСНС ­ рятувальники допоможуть визволити автомобіль із пастки.
Обов’язково потрібно поставити до відома страхову компанію, тож, як очевидно, страхівка не буде зайвою.
Крім того, слід викликати представника організації, яка відповідає за цей стовп чи дерево. Якщо подія сталася у дворах ­ викликайте представників місцевого ЖЕКу, ОСББ чи фірми­власника території; якщо в парку, сквері або на алеї ­ телефонуйте у Водоканал чи в «Зелене господарство»; якщо на дорозі ­ в «Рівнеавтодор» (в інших містах ­ в аналогічні організації).
Факт події потрібно зафіксувати на фото­ або відеокамеру, записати контакти очевидців.
Поліція складає акт про подію, на підставі якого потім можна буде вирішувати питання про компенсацію.
В акті повинно бути зазначено стан стовпа чи дерева: якщо вони не були аварійними (похилими, зруйнованими, сухими, гнилими, тріснутими) ­ подію надалі буде віднесено до розряду форс­мажорних. Наявність або відсутність представника організації, що відповідає за стовп, теж відзначається в акті.
Лише після фіксації, проводиться оцінка збитів, заподіяних падінням стовпа. Якщо машина чи будівля застрахована, то слід уважно прочитати договір і уточнити ­ що належить, а що ні до форс­мажорних обставин. Якщо випадок підпадає під страховку, питання відшкодування можна вважати вирішеним: компанія­страховик буде змушена виплатити гроші на ремонт і сама в подальшому буде шукати винних. Якщо ж подібний випадок у договорі прописаний як форс­мажорний або в наявності тільки обов’язкова страховка ОСЦПВ, все ускладнюється ­ винних потрібно буде шукати самому, і самому ж звертатися в суд за компенсацією. (Як показує практика, найчастіше постраждалому все ж доводиться самому шукати винуватців).
Винуватцем події є організація, яка відповідає за стовп, тільки в тому випадку, якщо були порушення у догляді за ним. Тобто, якщо стовп був абсолютно цілим та «дієздатним», і порушень з догляду за ним з боку відповідальної особи не було, то отримати компенсацію буде неможливо.
В інших випадках з протоколом про подію і актом про заподіяний збиток потрібно звертатися в організацію, відповідальну за стовп, з вимогою про відшкодування збитку. У вимозі повинна бути викладена суть події, додані копії всіх документів, а збиток слід просити відшкодувати до певної дати. Вимогу потрібно надіслати рекомендованим листом з повідомленням про вручення або привезти особисто. При цьому лист повинен бути зареєстровано.
Якщо організація відповість відмовою або не відреагує на лист в зазначений термін ­ це пряма дорога до суду.
Як підсумок, варто зауважити, що страхування спростить процедуру відшкодування збитків. До того ж, якщо стовп чи дерево у дворі викликає занепокоєння через його стан, бажано відразу відправити заявку в організацію, яка несе за нього відповідальність. Варто й уважно підбирати місця перебування чи паркування автомобілів. Якщо причиною падіння стала буря ­ компенсацію отримати не вдасться. Тож, процедура зводиться до наступного: виклик міліції, фіксування події, звернення в компанію, відповідальну за елемент, який пошкодив автомобіль, звернення до суду.

Аліна ДУБОВСЬКА.

Додати коментар


Захисний код
Оновити